Przeróbki sukni ślubnej 101

 

Dopasowanie jest wszystkim, dlatego jeśli chodzi o suknię ślubną, przeróbki są wszystkim. W końcu dzień ślubu to jedyny dzień, w którym będziesz mogła pochwalić się swoją oszałamiającą suknią, której znalezienie zajęło miesiące. A ostatnią rzeczą, której potrzebujesz w tym wyjątkowym dniu, jest uporanie się z awarią szafy.

Co to jest dopasowana suknia ślubna?

Suknia ślubna przymiarka to spotkanie z krawcową lub monterem w celu zmiany sukni tak, aby pasowała prawidłowo i wyrzeźbiła suknię do ciała. Panny młode mogą potrzebować około trzech przymiarek, zanim suknia będzie gotowa do noszenia.

Każda suknia powinna zostać przerobiona, nawet jeśli jest to tylko niewielka część, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie. „Możesz zaszaleć na drogiej sukience, ale jeśli nie zostanie odpowiednio przerobiona, nie będzie wyglądać lepiej niż suknia, która kosztuje jedną dziesiątą ceny” mówi Terry Hall, były dyrektor ds. mody nowojorskiego Kleinfeld Bridal Manhattan. Przykład: przeróbki ubioru są ważne, https://marineinspector.Org/forum/profile/andersonsulman7/ więc pamiętaj, aby zostawić dla nich miejsce w budżecie. W zależności od tego, co należy zrobić, możesz spodziewać się wydania od 50 do 1000 USD na przeróbki.

Cały proces można wykonać w ciągu dwóch do trzech przymiarek, z których pierwszy trwa do godziny. Twój butik ślubny będzie miał własną krawcową, która regularnie pracuje z sukniami w sklepie, lub będzie mógł polecić zaufanego krawca, który wykona tę pracę.

Kiedy wyciągasz miarkę, oto wszystko, co musisz wiedzieć o przeróbkach ślubnych, zdaniem trzech ekspertów.

POZNAJ EKSPERTA

< ul>

 • Terry Hall jest szefem ds. rozwoju handlu detalicznego i biznesu w Amsale New York i byłym dyrektorem ds. mody w Kleinfeld Bridal.
 • Tina Zimmerman jest dyrektorem ds. przeróbek w Kleinfeld Bridal.
 • Nicole Sacco jest byłym dyrektorem ds. wyposażenia i sprzedaży w Kleinfeld Bridal i Say Yes to sukienka gwiazda.  
 • Wskazówki dotyczące dopasowania sukni ślubnej

   BAILEY MARINER/BRIDES

  Rodzaje przeróbek sukni ślubnej

  Podstawowe obszywanie

  Proste przeróbki rozpoczynają się od obszycia długości, dopasowania boków sukni i dokładnego dopasowania sukni. Te podstawowe regulacje są niezbędne, aby suknia wyglądała jak najlepiej. „Każda suknia ślubna https://www.pujacontrols.com/community/profile/crystalsilver79/ wymaga poprawek “, mówi Tina Zimmerman, dyrektor ds. przeróbek w firmie Kleinfeld. „Przeróbki sprawiają, że suknia ślubna panny młodej idealnie na nią leży, spełnia wszystkie jej wymagania, a co najważniejsze, sprawia, że ​​czuje się jak najpiękniejsza z siebie”.

  Dobrze dopasowana suknia powinien podtrzymywać i modelować biust, podkreślać i uzupełniać kształty ciała, Https://Ragegasm.Com/Groups /Modyfikacje-Sukni-Slubnej-101-1353449208/ i być wystarczająco długa, aby zakryć buty, ale nie za długa, aby spódnica nie stwarzała zagrożenia potknięciem.

  Kiedy kupujesz suknię ślubną, uważaj przeróbek, których możesz potrzebować, i uwzględnij koszt w swoim budżecie na suknię.

  Dodawanie szczegółów

  Większe zmiany można wprowadzić przy wystarczającej ilości czasu i pieniędzy w budżecie ( te będą kosztować więcej). Dostosowania obejmują dodanie detali, takich jak paski odsłaniające ramiona, rękawy, długość trenu, koronkowe aplikacje, koraliki, odysseyedufoundation.org guziki i krzątanina. "Suknie nie przychodzą z zgiełkiem" mówi Zimmermann. Podczas procesu przeróbki kreacja jest tworzona i wszywana w suknię ślubną, „aby tren nie ciągnął się za panną młodą podczas jej tańca na weselu”.

  Przeróbka sukni ślubnej Często zadawane pytania

  Ile łączników będę potrzebował?

  Ile łączników będziesz potrzebować, może zależeć od liczby przeróbek wymagane i jak bardzo twoje ciało zmienia się w tym czasie. „Suknia zacznie nabierać kształtu, gdy monter zacznie przypinać i podwijać materiał oraz dopasowywać go do ciała panny młodej” mówi Nicole Sacco, była dyrektor grailoftheserpent-forum.com ds. wyposażenia i sprzedaży w Kleinfeld, w odniesieniu do pierwsza przymiarka. „Podczas drugiej przymiarki panna młoda powinna lepiej zorientować się, jak suknia będzie pasować”.

  Często proces przeróbki można zakończyć w ciągu zaledwie dwóch przymiarek, ale Zimmerman mówi, że mówi swoim paniom młodym, aby przygotować się na trzy. „Ważne jest, aby pamiętać, że suknia ślubna została zamówiona zgodnie z największym pomiarem (między biodrami, biustem i talią), dlatego prawdopodobnie nie będzie dobrze pasować podczas pierwszej przymiarki. „W każdym razie zaplanuj ostateczną przymiarkę na jeden do dwóch tygodni przed ślubem, ponieważ Twoje ciało prawdopodobnie niewiele się zmieni w tych ostatnich tygodniach.

  Jak Długo Czy przymiarka sukni trwa?

  Pierwsza przymiarka trwa zwykle godzinę, podczas gdy krawiec zaczyna oceniać suknię i potrzebne poprawki. "Na pierwszej przymiarce panna młoda spotka się z monterem rzemieślnikiem, który będzie z nią podczas każdej przymiarki aż do dnia ślubu" mówi Sacco. Po pierwszej godzinnej wizycie każda kolejna przymiarka powinna zająć mniej czasu, ponieważ suknia jest coraz bliżej idealnego dopasowania.

  Jaki budżet powinienem przeznaczyć na poprawki?

  < /p>

  Przeróbki ślubne mogą się sumować. Niektóre salony pobierają opłatę za usługę (na przykład 225 USD za skrócenie sukni, 150 USD za ponowne zszycie szwów itp. ), podczas gdy inni płacą stałą opłatę (może około 500-900 USD), która pokrywa wszystko, czego potrzebujesz, aby sukienka idealnie na Ciebie pasowała. Zmiany w projekcie mogą kosztować od 50 USD (docięcie nowego dekoltu sukienki) do kilkuset (dodanie koronki lub koralików, zmiana kształtu sylwetki lub zmiana materiału). Zanim kupisz, uwzględnij te koszty.

  Wskazówki dotyczące przeróbek sukni ślubnej

  Trzymaj się planu

  Aby uniknąć stresu związanego z przeróbkami sukni ślubnej, najlepiej kupić ją wcześniej, pozostawiając dużo czasu na przymiarki i krawiectwo. Jeśli to możliwe, kup suknię 10 miesięcy przed ślubem (może minąć nawet pięć miesięcy od momentu zamówienia do przybycia do salonu). Zaplanuj przymiarkę od ośmiu do 12 tygodni przed ślubem, a ostateczną przymiarkę nie później niż dwa tygodnie przed ślubem.

  Jeśli wprowadzasz duże zmiany w projekcie, na przykład przerabiasz gorset lub miseczki albo planujesz ciążę, zaplanuj kilka dodatkowych tygodni.

  Uważaj na swoją przewidywaną wagę ślubną

  Nigdy nie zamawiaj zbyt małej sukienki jako motywacji, mówi Hall. Łatwiej jest włożyć większą sukienkę niż wypuścić mniejszą. Zamiast tego rozważ suknię ze strukturą. Wiele z nich ma wbudowane gorsety, które można łatwo zacisnąć lub poluzować. I zapytaj, czy projektant stworzy nowe miseczki, jeśli zmieni się rozmiar twojego biustu (niektóre nie). Nie możesz znaleźć gorsetowej sukni, którą pokochasz? Wypróbuj linię A, która obejmuje utrzymujące się funty. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej śliska suknia, tym trudniej jest poprawić dopasowanie, jeśli przytyjesz lub schudniesz.

   

  Zabierz swoje buty ślubne, akcesoria i bieliznę na każdą przymiarkę

  Pamiętaj, aby zabrać ze sobą swój dzień niezbędne rzeczy, aby uzyskać idealne dopasowanie. „Panie młode muszą zabrać ze sobą buty i bieliznę, które będą nosić w dniu ślubu, aby uzyskać odpowiednie dopasowanie,” mówi Sacco. Wszyscy wiemy, jaką różnicę może zrobić Spanx lub odpowiedni biustonosz bez ramiączek. Chcesz ubrać dokładnie to, co będziesz miała na sobie w dniu ślubu, w tym bieliznę wyszczuplającą, aby uzyskać jak najlepsze dopasowanie. „Podczas procesu zmiany panna młoda może zobaczyć i poczuć, jak będzie wyglądać w dniu swojego ślubu” mówi Zimmerman.

  Kiedy twój krawiec dopasuje rąbek, upewnij się, że masz na sobie buty, które będziesz nosić na weselu, aby mieć taki sam wzrost jak na dużym dzień. Jeśli jeszcze nie wybrałaś butów ślubnych, przynieś parę o wysokości porównywalnej z butami, które wyobrażasz sobie nosić (w przeciwnym razie skończysz z niewłaściwą przeróbką).

  I chociaż biżuteria, rękawiczki i inne akcesoria mogą nie zmienić dopasowania Twojej sukni ślubnej, przyczyniają się do ogólnego wyglądu. Na przykład miejsce, w którym spadnie naszyjnik ślubny, może mieć wpływ na to, gdzie chcesz umieścić dekolt sukni.

  Pamiętaj, że suknia jest dopasowana do butów ślubnych, więc jeśli je zdejmiesz lub zmienisz na klapki na przyjęcie, to będzie za długie. Z tego powodu Kleinfeld zaleca pannom młodym znalezienie buta, który będzie wystarczająco wygodny do noszenia na obu spotkaniach.

  Postaw na rąbek, który ociera się o ziemię

  < p>Rita Ertl, była dyrektor ds. przeróbek Monique Lhuillier, radzi pannom młodym, aby dążyły do ​​rąbka, który delikatnie muska ziemię. „Z rąbkiem ocierającym się o podłogę, będziesz mogła chodzić, tańczyć i spotykać się ze swoimi gośćmi” Ertle wyjaśnia. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że nie potkniesz się o sukienkę. Po tym, jak krawcowa przypnie rąbek sukienki tak, aby dotykała ziemi, przejdź się trochę po salonie w butach, aby upewnić się, że długość jest wygodna. Jeśli chodzi o panny młode, które zastanawiają się, czy wystający brzeg nie poplami i zrujnuje sukni, zapewniamy, że bez względu na długość dół sukni trochę się zabrudzi w ten wielki dzień, ale< /em> plamy wyjdą podczas poślubnej konserwacji sukni ślubnej. Więc nie martw się tym.

  Nie martw się zbytnio, jeśli schudniesz lub przytyjesz po otrzymaniu sukienki

  Jeśli sukienka nie będzie na ciebie pasować& #39;zamówiłem, a nawet gdy już dotrze, nie martw się zbytnio. "Jeśli panna młoda schudnie, suknia będzie brana na każdą przymiarkę, aż będzie idealnie pasować. Jeśli panna młoda przybierze na wadze, spróbujemy rozpruć szwy i uwolnić dodatkowy materiał.” mówi Sacco. „Jeśli nie ma wystarczającej ilości materiału do pracy, możemy zamówić materiał u projektanta i dodać panel do sukni”.

  Zbyt wiele zmian nie zrujnuje sukienka

  Niezależnie od tego, czy kupiłaś większą sukienkę, aby pomieścić określone części ciała, czy też znalazłaś świetną sukienkę, która nie była idealnie dopasowana, pamiętaj, że po co są przeróbki sukni.  Jeśli zdecydujesz się na zakup czegoś, co wykracza poza Twój typowy rozmiar, pamiętaj, że zawsze lepiej jest kupić suknię w większym rozmiarze niż w mniejszym. "Zawsze możemy zrobić mniejszą suknię, ale trudniej zrobić większą suknię" mówi Sacco. "W zależności od stylu i zdobień na sukni, przeróbki nie powinny “rujnować” stylu.

  Przyprowadź przyjaciela

  Przyprowadź wspierającego przyjaciela lub członka rodziny, aby cię dopingował i wniósł dobrą atmosferę i energię do tego doświadczenia. Pomogą ci poczuć się bardziej komfortowo i zrelaksowani, będą działać jako dodatkowa para oczu i oczywiście pomogą ci udokumentować wspomnienia za pomocą niekończących się selfie BTS. Aha, a jeśli nadarzy się okazja, posiadanie ich tam, aby cię złapać, ta tak potrzebna świąteczna mimoza też nie zaszkodzi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *