Przeróbki sukni ślubnej 101

 

Dopasowanie jest najważniejsze, chicago24online.com i dlatego jeśli chodzi o suknię ślubną, poprawki są wszystkim. W końcu dzień ślubu to jedyny dzień, w którym będziesz mogła pochwalić się swoją oszałamiającą suknią, której znalezienie zajęło miesiące. A ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz w tym wyjątkowym dniu, jest uporanie się z awarią szafy.

Czym jest dopasowana suknia ślubna?

Suknia ślubna przymiarka to spotkanie z krawcową lub monterem w celu zmiany sukni tak, aby pasowała prawidłowo i wyrzeźbiła suknię do ciała. Panny młode mogą potrzebować około trzech przymiarek, zanim suknia będzie gotowa do noszenia.

Każda suknia powinna zostać przerobiona, nawet jeśli jest to tylko niewielka część, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie. „Możesz zaszaleć na drogiej sukience, ale jeśli nie zostanie odpowiednio przerobiona, nie będzie wyglądać lepiej niż suknia, która kosztuje jedną dziesiątą ceny” mówi Terry Hall, były dyrektor ds. mody nowojorskiego Kleinfeld Bridal Manhattan. Przykład: przeróbki sukni są ważne, więc pamiętaj, aby zostawić na nie miejsce w budżecie. W zależności od tego, co należy zrobić, możesz spodziewać się wydania od 50 do 1000 USD na przeróbki.

Cały proces można wykonać w ciągu dwóch do trzech przymiarek, z których pierwszy trwa do godziny. Twój butik ślubny będzie miał własną krawcową, która regularnie pracuje z sukniami w sklepie, lub będzie mógł polecić zaufanego krawca, który wykona tę pracę.

Kiedy przerywasz mierzenie taśma, oto wszystko, co należy wiedzieć, jeśli chodzi o przeróbki ślubne, według trzech ekspertów.

POZNAJ EKSPERTA

  • Terry Hall jest szefem ds. rozwoju handlu detalicznego i biznesu w Amsale New York i byłym dyrektorem ds. mody w Kleinfeld Bridal.
  • Tina Zimmerman jest dyrektorem ds. zmian w Kleinfeld Bridal.
  • Nicole Sacco jest byłym dyrektorem przymiarek i sprzedaży w Kleinfeld Bridal oraz Powiedz tak sukience gwiazda.  

< p>Wskazówki dotyczące dopasowania sukni ślubnej

 BAILEY MARINER/BRIDES

Rodzaje przeróbek sukni ślubnej

Podstawowe obszywanie

Proste przeróbki rozpoczynają się od obszycia długości, dopasowania boków sukni i dokładnego dopasowania sukni. Te podstawowe regulacje są niezbędne, aby suknia wyglądała jak najlepiej. „Każda suknia ślubna https://mckeeformalone.com/letstalkmalone/profile/florentinabunti/ wymaga przeróbek” — mówi Tina Zimmerman, dyrektor ds. przeróbek w firmie Kleinfeld. „Przeróbki sprawiają, że suknia ślubna panny młodej idealnie na nią leży, spełnia wszystkie jej wymagania, a co najważniejsze, sprawia, że ​​czuje się najpiękniejsza sobą. "

Dobrze dopasowana suknia powinna podtrzymywać i modelować biust, podkreślać i uzupełniać kształty ciała oraz być na tyle długa, aby zakrywała buty, ale nie za długa, aby spódnica stała się ryzyko potknięcia.

Kiedy kupujesz suknię ślubną, pamiętaj o przeróbkach, których możesz potrzebować, i uwzględnij koszt w budżecie na suknię.

Dodawanie szczegółów

Bardziej rozległe zmiany można wprowadzić przy wystarczającym budżecie czasu i pieniędzy (będą one kosztować więcej). Personalizacja obejmuje dodanie detali, takich jak ramiączka, rękawy, długość trenu, aplikacje z koronki, koraliki, guziki i frędzle. "Suknie nie przychodzą z zgiełkiem" mówi Zimmermann. Podczas procesu przeróbki kreacja jest tworzona i wszywana w suknię ślubną, aby tren nie ciągnął się za panną młodą podczas jej tańca na przyjęciu. "

Często zadawane pytania dotyczące przeróbek sukni ślubnej

Ile przymiarek będę potrzebować?

Ile potrzebnych akcesoriów może zależeć od liczby wymaganych zmian i tego, jak bardzo zmienia się twoje ciało w tym czasie. „Suknia zacznie nabierać kształtu, gdy monter zacznie przypinać i podwijać materiał oraz dopasowywać go do ciała panny młodej” mówi Nicole Sacco, była dyrektor ds. okuć i sprzedaży w Kleinfeld, w odniesieniu do pierwszej przymiarki. „Podczas drugiej przymiarki panna młoda powinna lepiej zorientować się, jak suknia będzie pasować”.

Często proces przeróbki można zakończyć w ciągu zaledwie dwóch przymiarek, ale Zimmerman mówi, że mówi swoim narzeczonym, aby przygotować się na trzy. „Ważne jest, aby pamiętać, że suknia ślubna została zamówiona zgodnie z największym pomiarem (między biodrami, biustem i talią), dlatego prawdopodobnie nie będzie dobrze pasować podczas pierwszej przymiarki”. tak, zaplanuj ostateczną przymiarkę na jeden do dwóch tygodni przed ślubem, ponieważ Twoje ciało prawdopodobnie niewiele się zmieni w ciągu tych ostatnich tygodni.

Jak długo trwa przymiarka sukni Wizyta ostatnia?

Pierwsza przymiarka zwykle trwa godzinę, podczas gdy krawiec zaczyna oceniać suknię i potrzebne poprawki. "Na pierwszej przymiarce panna młoda spotka się z monterem rzemieślnikiem, który będzie z nią podczas każdej przymiarki aż do dnia ślubu" mówi Sacco. Po pierwszej godzinnej wizycie każda kolejna przymiarka powinna zająć mniej czasu, ponieważ suknia coraz bardziej zbliża się do idealnego dopasowania.

Jaki budżet powinienem przeznaczyć na przeróbki?

Przeróbki ślubne mogą się sumować. Niektóre salony pobierają opłatę za usługę (na przykład 225 USD za skrócenie sukni, 150 USD za przeszycie szwów itp.), podczas gdy inne pobierają stałą opłatę (około 500-900 USD), która obejmuje wszystko, czego potrzebujesz do uszycia sukni pasuje do ciebie idealnie. Zmiany w projekcie mogą kosztować od 50 USD (docięcie nowego dekoltu sukienki) do kilkuset (dodanie koronki lub koralików, zmiana kształtu sylwetki lub zmiana materiału). Zanim kupisz, uwzględnij te koszty.

Wskazówki dotyczące przeróbek sukni ślubnej

Trzymaj się planu

Aby uniknąć stresu związanego z przeróbkami sukni ślubnej, najlepiej kupić ją wcześniej, pozostawiając dużo czasu na przymiarki i krawiectwo. Jeśli to możliwe, kup suknię 10 miesięcy przed ślubem (może minąć nawet pięć miesięcy od momentu zamówienia do przybycia do salonu). Zaplanuj przymiarkę na osiem do 12 tygodni przed ślubem, a ostateczną przymiarkę nie później niż na dwa tygodnie przed ślubem.

Jeśli wprowadzasz poważne zmiany w projekcie – przerób gorset lub miseczki, na przykład na przykład ciąża—budżet kilku dodatkowych tygodni.

Uważaj na swoją przewidywaną wagę po ślubie

Nigdy nie zamawiaj za małej sukienki jako motywacji, mówi Hall. Łatwiej jest włożyć większą sukienkę niż wypuścić mniejszą. Zamiast tego rozważ suknię ze strukturą. Wiele z nich ma wbudowane gorsety, które można łatwo zacisnąć lub poluzować. I zapytaj, czy projektant stworzy nowe miseczki, jeśli zmieni się rozmiar twojego biustu (niektóre nie). Nie możesz znaleźć gorsetowej sukni, którą pokochasz? Wypróbuj linię A, która obejmuje utrzymujące się funty. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej obcisła suknia, tym trudniej jest ją dopasować, jeśli przytyjesz lub schudniesz.

 

Zabierz swoje buty ślubne, akcesoria i Bielizna na każdą przymiarkę

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą niezbędne rzeczy na cały dzień, aby uzyskać idealne dopasowanie.  "Panna młoda musi zabrać ze sobą buty i Mestoc-Solutions.Com bieliznę, którą założą w dniu ślubu, aby uzyskać odpowiednie dopasowanie,” mówi Sacco. Wszyscy wiemy, jaką różnicę może zrobić Spanx lub odpowiedni biustonosz bez ramiączek. Chcesz ubrać dokładnie to, co będziesz miała na sobie w dniu ślubu, w tym bieliznę wyszczuplającą, aby uzyskać jak najlepsze dopasowanie. „Podczas procesu zmiany panna młoda może zobaczyć i poczuć, jak będzie wyglądać w dniu swojego ślubu” mówi Zimmermann.

Kiedy krawiec dopasuje rąbek, pamiętaj o założeniu butów, które będziesz nosić na weselu, dzięki czemu będziesz mieć ten sam wzrost, co w tym wielkim dniu. Jeśli jeszcze nie wybrałaś butów ślubnych, przynieś parę o wysokości porównywalnej z butami, które wyobrażasz sobie nosić (w przeciwnym razie skończysz z niewłaściwą przeróbką).

I https://merijeevankahani.com< /a> podczas gdy biżuteria, rękawiczki, Https://Hgo.com.tr/ i inne akcesoria mogą nie zmienić krój sukni ślubnej, przyczyniają się do ogólnego wyglądu. Na przykład miejsce, w którym upadnie twój ślubny naszyjnik, może mieć wpływ na to, gdzie chcesz umieścić dekolt sukni.

Pamiętaj, że suknia jest dopasowana do butów ślubnych, więc jeśli je zdejmiesz lub założysz japonki na wesele, będzie za długa. Z tego powodu Kleinfeld zaleca pannom młodym znalezienie buta, który będzie wystarczająco wygodny do noszenia podczas obu spotkań.

Postaw na obszycie, które ociera się o ziemię

< p>Rita Ertl, była dyrektor ds. przeróbek Monique Lhuillier, radzi pannom młodym, aby dążyły do ​​rąbka, który delikatnie muska ziemię. „Z rąbkiem ocierającym się o podłogę, będziesz mogła chodzić, tańczyć i spotykać się ze swoimi gośćmi” Ertle wyjaśnia. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że nie potkniesz się o sukienkę. Po tym, jak krawcowa przypnie rąbek sukienki tak, aby dotykała ziemi, przejdź się trochę po salonie w butach, aby upewnić się, że długość jest wygodna. Jeśli chodzi o panny młode, które zastanawiają się, czy wystający brzeg nie poplami i zrujnuje sukni, zapewniamy, że bez względu na długość dół sukni trochę się zabrudzi w ten wielki dzień, ale< /em> plamy wyjdą podczas poślubnej konserwacji sukni ślubnej. Więc nie martw się tym.

Nie martw się też Dużo, jeśli schudniesz lub przytyjesz po otrzymaniu sukienki

Jeśli sukienka nie pasuje po jej zamówieniu lub nawet po jej dostarczeniu, nie… nie martw się za bardzo. "Jeśli panna młoda schudnie, suknia będzie brana na każdą przymiarkę, aż będzie idealnie pasować. Jeśli panna młoda przybierze na wadze, spróbujemy rozpruć szwy i uwolnić dodatkowy materiał.” mówi Sacco. "Jeżeli nie ma wystarczającej ilości materiału do pracy, możemy zamówić materiał u projektantki i dodać panel do sukni. "

Zbyt wiele zmian nie zniszczy sukienki

Niezależnie od tego, czy kupiłaś większą sukienkę, aby pomieścić określone części ciała, czy też znalazłeś świetną ofertę na idealną sukienkę, która nie była idealnie dopasowana, pamiętaj, że do tego służą przeróbki sukienki. Jeśli zdecydujesz się kupić coś poza swoim typowym rozmiarem, nie zapomnij o tym zawsze lepiej jest kupić suknię w większym rozmiarze niż w mniejszym. "Zawsze możemy zrobić mniejszą suknię, ale trudniej zrobić większą suknię" mówi Sacco. "W zależności od stylu i zdobień na sukni, przeróbki nie powinny “rujnować” stylu.

Przyprowadź przyjaciela

Przyprowadź wspierającego przyjaciela lub członka rodziny, aby cię dopingował i wniósł dobrą atmosferę i energię do tego doświadczenia. Pomogą ci poczuć się bardziej komfortowo i zrelaksowani, będą działać jako dodatkowa para oczu i oczywiście pomogą ci udokumentować wspomnienia za pomocą niekończących się selfie BTS. Aha, a jeśli nadarzy się okazja, posiadanie ich tam, aby cię złapać, ta tak potrzebna świąteczna mimoza też nie zaszkodzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *