Właściwy sposób przechowywania sukni ślubnej przed wielkim dniem

Odbiór sukni ślubnej z salonu ślubnego lub krawcowej jest ekscytujący i oznacza, że dzień ślubu już blisko! Mimo to dla wielu narzeczonych może to być stresujące doświadczenie. W końcu pomysł przyniesienia do domu torby na ubrania zawierającej jedną z najważniejszych części garderoby, jaką kiedykolwiek będziesz nosić, może wydawać się zniechęcający. A co, jeśli coś się na nią wyleje i zniszczy, zanim jeszcze ujrzy światło dzienne? Co się stanie, jeśli zwierzę lub małe dziecko natknie się na nią i ostatecznie ją zniszczy? Nagle zdajesz sobie sprawę, że istnieje wiele sposobów na zniszczenie elementu garderoby, www.elitesportpsy.org.au i zdecydowanie nie chcesz, aby którekolwiek z nich miało miejsce na Twoim zegarku.

Na szczęście przechowywanie sukni ślubnej aż do nadejścia tego wielkiego dnia nie jest wcale takie skomplikowane—o ile wiesz, co robisz. Tak, często jest to trochę bardziej skomplikowane niż po prostu powieszenie go na wieszaku w szafie, ale nie jest to nic, z czym nie można sobie poradzić, mając trochę wiedzy. Aby pomóc Ci czuć się pewnie, przynosząc tę ​​piękną suknię do domu, rozmawialiśmy z trzema ekspertami i poprosiliśmy ich o podzielenie się najlepszymi wskazówkami, jak utrzymać strój na wielki dzień w idealnym stanie przed ślubem.

 

Jak najlepiej przechowywać suknię ślubną?

Suknie ślubne różnią się pod względem materiału konstrukcji, co oznacza, że na ogół wymagają innych warunków przechowywania. Zanim cokolwiek zrobisz, Schoneveld zaleca zapytać swojego projektanta ślubnego, salon ślubny lub specjalistę od przeróbek, jak sugerują przechowywanie sukni. Powinieneś także zapytać, czy są jakieś specjalne instrukcje, których musisz przestrzegać.

Nadal potrzebujesz pomocy? Te trzy sprawdzone przez ekspertów wskazówki sprawdzą się w przypadku niemal każdej sukni ślubnej https://www.geomiso.community/groups/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-konserwacji-sukni-slubnej-1919347912/.

  • Przechowuj swoją suknię w chłodnym miejscu, https://mestoc-solutions.com/forum/ profile/jesseopitz25076/ suche i ciemne: zdradzimy Ci ważny sekret: światło słoneczne nie jest przyjacielem Twojej sukni. "Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym miejscem do przechowywania sukni ślubnej jest ciemne, suche miejsce, takie jak szafa” mówi Cartledge. Trzymaj go z dala od innych ubrań, które mogą być zatęchłe lub brudne, aby zapobiec przenoszeniu zapachu, zaleca Rigby. Obie te wskazówki zapewnią, że Twoja suknia nie wyblaknie ani nie będzie gromadzić się w niej wilgoć, która może ostatecznie spowodować pleśń.
  • Bezpiecznie powieś suknię ślubną: jeśli pogódź się z tym, że możesz powiesić sukienkę, Rigby zaleca użycie mocnego, dobrze wyściełanego wieszaka, który został specjalnie zaprojektowany do cięższych i delikatnych przedmiotów, takich jak suknia ślubna. „Zawsze pamiętaj, aby wieszać sukienkę za wiszące wstążki, które powinny znajdować się w środku, a nigdy za same ramiączka lub ramiona” ona mówi. Jednak niektórych sukienek nie powinno się wieszać. „Niektóre delikatne, z koralikami i/lub elastyczne tkaniny najlepiej przechowywać na płasko” mówi Schöneveld. „Prawdopodobnie wystarczy delikatnie złożyć na pół”.
  • Użyj przewiewnego nakrycia: Zakrycie sukni ślubnej jest również bardzo ważne. Cartledge mówi, aby zawsze przechowywać sukienkę w materiałowej torbie na ubrania i nigdy nie używać plastikowej torby. Schoneveld zauważa, że ​​jest to najlepszy sposób na uniknięcie kontaktu sukni z przedmiotami o szorstkiej powierzchni, takimi jak ząbki lub rzepy, które mogłyby uszkodzić tkaninę.

< /p>

I Http://Ravenoushunger.Com/Index.Php/Profile/Lamarogrady0193/< /a> pamiętaj, jeśli planujesz przymierzyć suknię ślubną przed nadejściem tego wielkiego dnia, zachowaj szczególną ostrożność. „Upewnij się, że jest jak najmniej potu i bez makijażu,” mówi Schöneveld. „Tego rodzaju oleje mogą początkowo być niewidoczne, ale po pewnym czasie przechowywania powodują odbarwienia sukni”. Nie chodź też za dużo: kurz z podłogi zostanie zebrany.

Dlaczego ważne jest, aby suknia ślubna była prawidłowo przechowywana?

Oczywiście, to część garderoby, ale suknia ślubna to nie to samo, co Twoja ulubiona letnia sukienka. Jest generalnie cięższa i wykonana z delikatniejszych materiałów niż Twoje codzienne ubrania, co oznacza, że ​​potrzebuje trochę więcej uwagi, aby utrzymać ją w idealnym stanie. „Chcesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby nie zgnieść, nie rozciągnąć ani nie zaczepić tego cennego przedmiotu” mówi Schöneveld. „Jeśli Twoja suknia była już przerabiana, lepiej unikać ciągnięcia ramiączek, ponieważ spowoduje to ich rozciągnięcie i potencjalnie spowoduje konieczność ponownej przeróbki. "

Prawidłowe przechowywanie oznacza również, że nie będzie wymagało zbyt wielu przygotowań w tym wielkim dniu. „Chcesz, aby usuwanie zmarszczek było minimalne w ten wielki dzień” mówi Cartledge. Powieszenie lub ułożenie w prawidłowy sposób utrzymuje gładkość tkaniny.

Gdzie przechowywać suknię ślubną?

Gdy odbierasz suknię ślubną po przeróbkach, zwykle będzie w torbie na ubrania, chociaż krawcowa może umieścić ją w pudełku. Możesz –i powinnaś –zostawić swoją sukienkę w tej torbie lub pudełku, chyba że masz coś innego do przechowywania, co zostało wykonane specjalnie z myślą o tkaninach Twojej sukni. Powinien być również trzymany z dala od innych elementów garderoby. „Szafy, szuflady, wyściółki walizek i barwniki z innych tkanin będą miały wpływ na czystą tkaninę Twojej sukni ślubnej, jeśli będą leżały obok niej” mówi Rygby.  "Oddziel swoją suknię ślubną od innych przedmiotów i umieść ją w środowisku wolnym od kwasów"

Chcesz też mieć pewność, że torba na ubrania, której używasz, jest wystarczająco duża, aby zakryć całą suknię— nie należy pomijać dna, ostrzega Cartledge. Jeśli nie masz wystarczająco długiej torby na ubrania, zaleca prosty sposób: „Wytnij dziurę w prześcieradle lub lekkim kocu”. ona mówi. „Najważniejsze jest, aby suknia była zakryta i pozbawiona zmarszczek, jak to tylko możliwe”.

Upewnij się, że gdziekolwiek ją położysz, jest bardzo ciemna i http://lawibes.com/Community/profile/nzidarell513260/ wysusz, aby wilgoć i światło nie dostały się do sukienki. Schoneveld zaleca ciemną szafę z wystarczającą ilością miejsca, aby sukienka nie została zgnieciona. Jeśli próbujesz ukryć go przed narzeczonym, sugeruje przechowywanie go w domu członka rodziny i poproszenie go o trzymanie go w pokoju o małym natężeniu ruchu.

Czy materiał sukni narzuca sposób przechowywania?

Materiał sukni ślubnej powinien być bezwzględnie brany pod uwagę, gdy myślisz o przechowywaniu, szczególnie jeśli myślę o powieszeniu sukni w szafie. „Większość sukien jest zaprojektowana w taki sposób, aby można je było bezpiecznie zawiesić na wewnętrznych szlufkach na wieszaki” mówi Schöneveld. „Jednakże, jeśli Twoja suknia jest cięta ukośnie (np. satynowa suknia inspirowana latami 30. długo przed ślubem, ponieważ tego rodzaju kroje i materiały mogą rozciągać się bardziej niż inne. "

Rigby zauważa, że ​​suknie ślubne z niektórych bardzo delikatnych tkanin nigdy nie powinny być wieszane, ponieważ czas spędzony na wieszaku może obciążać szwy, ostatecznie zmieniając kształt sukni na długi czas. W przypadku tych tkanin najlepsze może być ułożenie sukienki w pudełku. Przykładami tych delikatnych tkanin są jedwab i organza. Jeśli twoja sukienka jest ozdobiona koralikami, powinieneś również zachować szczególną ostrożność podczas jej przechowywania. Schoneveld ostrzega, że ​​żadna suknia z wystającymi kamieniami nigdy nie powinna ocierać się o tkaniny takie jak tiul czy szyfon. ona mówi. „Jeśli taka jest twoja sytuacja, trzymaj kamienie w chusteczce”. Unikaj zwijania lub składania warstw jedna na drugiej, aby uniknąć wiązania i ciągnięcia koralików.

Jak powiesić suknię ślubną?

Jeśli potwierdziłeś, że Twoją suknię ślubną można bezpiecznie powiesić w szafie, nadal powinieneś zachować przy tym szczególną ostrożność: Przede wszystkim upewnij się, że używasz mocno wyściełany i wytrzymały wieszak. Następnie pamiętaj, aby powiesić sukienkę na wewnętrznych szlufkach, a nie na ramiączkach. „Nie pozwól, aby ciężar sukni zwisał całkowicie na ramiączkach lub ramionach samej sukni,” podkreśla Schoneveld. “Te elementy są zwykle bardzo delikatne, szczególnie w stosunku do ciężaru reszty sukni i mogą się rozciągać, a czasem nawet rozdzierać.” Zauważa, że ​​jest to szczególnie prawdziwe, jeśli twoja suknia ma ramiączka typu spaghetti, przezroczysty tiul lub koronkowe ramiona. Dostarczone szlufki zostały dodane właśnie z tego powodu.

Jeśli chodzi o tren, nie  #39;nie stresuj się za bardzo. Tak długo, jak znajduje się w torbie na ubrania, powinno być w porządku, mówią nasi eksperci. „Panny młode często martwią się, co zrobić z trenem sukni, ale nie martw się – wsunięcie trenu na dno torby z ubraniami jest całkowicie w porządku. To zawsze można odparować,” Schöneveld dodaje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *