Wprowadzenie: Twoja suknia ślubna

Suknia ślubna to kultowa część procesu ślubnego. Wybór sukni ślubnej to bardzo wyjątkowe i osobiste doświadczenie, podczas którego panna młoda składa oświadczenie o tym, kim jest jako osoba i jak chce być widziana i zapamiętana w dniu swojego ślubu. Dla wielu osób jest to również zamiana marzeń w rzeczywistość. (Czy widzisz, że jesteśmy tylko trochę podekscytowani Twoim szczęściem?!). Aby pomóc Ci w podjęciu jednej z najważniejszych i najbardziej ekscytujących decyzji związanych z planowaniem ślubu, hockey1on1. com zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze idealnej sukni dla ty.

 

Wybierz porę roku

Pora roku będzie dyktować materiał, który wybierzesz na swoją suknię ślubną. I należy pamiętać, że różne tkaniny mają inny ‘wygląd’ i poziom komfortu, i ostatecznie określi styl Twojej sukni ślubnej https://electrolab.net/forum/profile/declanmackay61/< /a>. Większość tkanin na suknie ślubne jest bardzo uniwersalna, ale ciężkie tkaniny, takie jak aksamit i brokat, zdecydowanie nadają się na zimowe wesela, podczas gdy lżejsze tkaniny, takie jak organza i żorżeta, lepiej nadają się na letnie wesela. Nie zapomnij o tym pomyśleć przy wyborze butów i welonu , ponieważ muszą one być odpowiednie do przewidywanych warunków pogodowych i wybranego miejsca.  

 

Wybierz swój styl na uroczystość

Czas i miejsce ślubu mają kluczowe znaczenie przy wyborze projektu twoja suknia ślubna. Małe, wystawne, religijne, do wnętrz, na zewnątrz, nowoczesne, tradycyjne lub tematyczne – wszystko to może mieć wpływ! A jeśli jest to ślub docelowy, upewnij się, że sprawdziłeś pogodę! 

 

 

 < /h3>

Umów się na wizytę

Szycie sukni trwa średnio 6 miesięcy, więc miej to na uwadze umawiając się na wizyty w różnych sklepy ślubne” nie spiesz się ze swoją wymarzoną sukienką! I chociaż powinieneś dać sobie wystarczająco dużo czasu na wybór, nie przytłaczaj się wizytą w każdym butiku w promieniu 100 mil. Najgorszą rzeczą na świecie może być nie znalezienie wymarzonej sukienki; bardzo bliska sekunda przymierza tak wielu, że żadna sukienka nigdy nie będzie twoim marzeniem. Pomyśl także o tym, kogo powinieneś zabrać na kilka pierwszych spotkań; większość butików poleca maksymalnie trzy, ponieważ zbyt wiele opinii i głosów może być przytłaczających.  Uważamy, że wystarczy przyjść z mamą, siostrą lub druhną, aby uzyskać najbardziej szczerą opinię!

< p> 

Kształty sukni

Zanim umówisz się na pierwszą wizytę weselną, zacznij zbierać zdjęcia sukienek, które Ci się podobają – Pinterest jest idealny dla tej lub innych stron inspiracji Bridebook, takich jak Instagram, Facebook i Twitter. Wypróbuj suknie wieczorowe w różnych krojach w różnych domach towarowych i zobacz, jakie kształty i dekolty najbardziej do Ciebie pasują. Aby pomóc Ci zawęzić wybór, oto najpopularniejsze style sukni ślubnych i kształty, z którymi zazwyczaj dobrze współgrają:

 

Suknia balowa

Krój: znany również jako beza, składa się z dopasowanego gorsetu oraz obszernej i pełnej spódnicy.  Najlepsze dla:  Dla smukłej lub drobnej sylwetki, dobra do podkreślenia talii. Wskazówka: to najlepszy kształt sukni ślubnej, a dzień ślubu to prawdopodobnie jedyny czas, kiedy możesz założyć taką sukienkę (chyba że pewnego dnia pojawisz się na gali MET…)

Fishtail lub trąbka

Styl:&nbsp ;Dopasowana do sylwetki, ze spódnicą rozkloszowaną od kolan, dobrze podkreślającą krągłości.  Najlepsze dla: klepsydry, krągłości. Wskazówka: to dość restrykcyjny krój sukienki, więc upewnij się, że nie będzie cię krępować z parkietu.

Płaszcz

Styl: dopasowuje się do naturalnej sylwetki ciała. < strong>Najlepsze dla: eleganckich sylwetek. Wskazówka: Bardzo wygodny krój, dobry na letnie wesela.

A -line

Krój: dopasowany gorset z dolną połową sukienki układającą się w kształt litery ‘A’. Najlepszy dla: Ten kształt pasuje do większości typów sylwetek, dlatego cieszy się największą popularnością.  Wskazówka: można pracować z dowolnym dekoltem i rękawem/bez rękawa.

 

 

< h3> 

Sukienka z trenem

Gdy już wybierzesz krój sukni swoich marzeń, następną rzeczą do przemyślenia jest tren, który powinien być wygodny dla panny młodej i odpowiedni dla https://www. dcsportsconnection.com/community/profile/leiafulmer6299/ stylu ślubu. Długość trenu powinna zależeć od formalności i otoczenia ślubu.

Prawie wszystkie style ubioru mogą mieć tren, a Https://blesseduzochikwa. com/community/profile/dawnargk0153909/ często można je zmienić również po ceremonii. Czasami są po prostu podwinięte lub zdjęte, ale niektóre sukienki często mają haczyk do noszenia na nadgarstku podczas tańca. 

Oto różne style trenów, które pomogą Ci wybrać:

Szczotka

To najkrótszy i najskromniejszy styl trenu. Lekko ‘szczotkuje’ z tyłu i nadaje sukience bardzo subtelnej objętości. Taka długość trenu jest odpowiednia na każdą okazję, niezależnie od formatu uroczystości czy pory roku ślubu. Byłby to najlepszy wybór na wesela w plenerze. Przybliżona długość: 6 cali

Court

Ten tren jest nieco dłuższy niż Brush. Byłoby to odpowiednie dla wszystkich ceremonii, ale może być problematyczne w przypadku przyjęć na świeżym powietrzu, ponieważ pociąg może zbierać zieleń, gdy panna młoda chodzi po trawie. Przybliżona długość: 3 stopy

Kaplica

Jest to pośrednia długość pociągu, pomiędzy skromniejszymi ‘szczotkami’ i ‘dwór’ oraz bardzo dramatyczna ‘katedra’ i ‘królewski’ długości. Przybliżona długość: 5 stóp

Katedra

Ten pociąg nadaje się na formalne i tradycyjne wesela. Ze względu na swoją długość będziesz potrzebować pomocy zespołu nowożeńców, aby upewnić się, że tren jest na miejscu, zanim przejdziesz do ołtarza i podczas całej ceremonii. Ten pociąg często ma opcję zgiełku. Przybliżona długość: 7 stóp

Royal

To największa długość pociągu; składa oświadczenie o pannie młodej i samym weselu. Podobny do ‘katedry’ pociągu, będzie to wymagało pomocy, aby upewnić się, że pociąg jest we właściwej pozycji i nie przeszkadza w żadnym momencie, gdy panna młoda idzie do ołtarza. Przybliżona długość: 10 stóp

Wattau

Ten pociąg to oddzielny kawałek materiału, który jest przymocowany do górnej części gorsetu sukni ślubnej. To jest bardziej współczesna wersja pociągu. Przybliżona długość: zróżnicowana.  

 

 

 

Wybierz odpowiedni odcień bieli

< /p>

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni odcień bieli, który współgra z odcieniem skóry i będzie dobrze współgrał z oświetleniem sali weselnej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz jasną karnację, powinieneś wybrać cieplejsze odcienie bieli, takie jak kość słoniowa, podczas gdy osoby o ciemniejszej karnacji powinny wybrać chłodniejsze odcienie bieli z lekkim niebieskim odcieniem. Po wybraniu sukienki upewnij się, że spróbujesz w niej chodzić i siadać. Jeśli jedziesz na ceremonię samochodem, upewnij się, że materiał się nie gniecie (oraz artsanactesting.Co.uk że ty i twoja sukienka zmieścicie się do samochodu!).

Przymiary

Generalnie na uszycie sukni potrzeba około 6 miesięcy. Pracuj wstecz i miej swoje przymiarki tak blisko daty ślubu, jak jest to wygodne. Wykorzystaj maksymalnie każdą przymiarkę i upewnij się, że pojawisz się na niej z zaufaną osobą, której rady cenisz i przy której czujesz się swobodnie.

Bielizna

< p>Nie lekceważ potęgi bielizny. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę praktyczne opcje podczas przymierzania sukni ślubnej – czy poczujesz wsparcie, jeśli jest całkowicie bez pleców? Czy będziesz w stanie spuścić włosy na parkiecie w gładziance do brzucha? W dniu ślubu będziesz chciała czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, a dobra bielizna z pewnością to umożliwi.

Bądź sobą!

Ostatni element garderoby Rada jest taka, żebyś był sobą. Upewnij się, że czujesz się komfortowo w dowolnym kroju sukienki, który wybierzesz i że czujesz się pięknie. Upewnij się, że twoja sukienka nie ogranicza, ponieważ będzie to bardzo oczywiste, gdy będziesz przechodzić do ołtarza. Wybierz swoją najlepszą cechę i upewnij się, że Twoja idealna sukienka to podkreśla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *