Wprowadzenie: Twoja suknia ślubna

Suknia ślubna to kultowa część procesu ślubnego. Wybór sukni ślubnej to bardzo wyjątkowe i osobiste doświadczenie, podczas którego panna młoda składa oświadczenie o tym, kim jest jako osoba i jak chce być widziana i zapamiętana w dniu swojego ślubu. Dla wielu osób jest to również zamiana marzeń w rzeczywistość. (Czy widzisz, że jesteśmy tylko trochę podekscytowani?!) Aby pomóc Ci w podjęciu jednej z najważniejszych i najbardziej ekscytujących decyzji podczas planowania ślubu, zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze idealnej sukni dla ciebie.

 

Wybierz porę roku

Porę roku podyktuje materiał, który wybierzesz na swoją suknię ślubną. I należy pamiętać, że różne tkaniny mają inny ‘wygląd’ i poziom komfortu, i ostatecznie określi styl Twojej sukni ślubnej https://joycesulysses.com/community/profile/rodolfochattert. Większość tkanin na suknie ślubne jest bardzo uniwersalna, ale ciężkie tkaniny, takie jak aksamit i brokat, zdecydowanie nadają się na zimowe wesela, podczas gdy lżejsze tkaniny, takie jak organza i żorżeta, lepiej nadają się na letnie wesela. Nie zapomnij o tym pomyśleć przy wyborze butów i welonu, ponieważ muszą one być odpowiednie do przewidywanych warunków pogodowych i https://wildlandfirenews.com/community/profile/robertaleary164 wybrane miejsce.  

 

Wybierz swój styl na uroczystość

Czas i miejsce ślubu mają kluczowe znaczenie przy wyborze projektu twoja suknia ślubna. Małe, wystawne, religijne, do wnętrz, na zewnątrz, nowoczesne, tradycyjne lub tematyczne – wszystko to może mieć wpływ! A jeśli jest to ślub docelowy, upewnij się, że sprawdziłeś pogodę! 

 

 

 < /h3>

Umów się na wizytę

Szycie sukni trwa średnio 6 miesięcy, więc miej to na uwadze umawiając się na wizyty w różnych sklepy ślubne” nie spiesz się ze swoją wymarzoną sukienką! I chociaż powinieneś dać sobie wystarczająco dużo czasu na wybór, nie przytłaczaj się wizytą w każdym butiku w promieniu 100 mil. Najgorszą rzeczą na świecie może być nie znalezienie wymarzonej sukienki; bardzo bliska sekunda przymierza tak wielu, że żadna sukienka nigdy nie będzie twoim marzeniem. Pomyśl także o tym, kogo powinieneś zabrać na kilka pierwszych spotkań; większość butików poleca maksymalnie trzy, ponieważ zbyt wiele opinii i głosów może być przytłaczających.  Uważamy, że wystarczy przyjść z mamą, siostrą lub druhną, aby uzyskać najbardziej szczerą opinię!

< p> 

Kształty sukni

Zanim umówisz się na pierwszą wizytę weselną, zacznij zbierać zdjęcia sukienek, które Ci się podobają – Pinterest jest idealny dla tej lub innych stron inspiracji Bridebook, takich jak Instagram, Facebook i Twitter. Wypróbuj suknie wieczorowe w różnych krojach w różnych domach towarowych i zobacz, jakie kształty i dekolty najbardziej do Ciebie pasują. Aby pomóc Ci zawęzić wybór, oto najpopularniejsze style sukni ślubnych i kształty, z którymi zazwyczaj dobrze współgrają:

 

Suknia balowa

Krój: znany również jako beza, składa się z dopasowanego gorsetu oraz obszernej i pełnej spódnicy.  Najlepsze dla:  W przypadku szczupłej lub drobnej sylwetki, dobrze podkreśla talię. Wskazówka: to najlepszy kształt sukni ślubnej, a dzień ślubu to prawdopodobnie jedyny czas, kiedy możesz założyć taką sukienkę (chyba że pewnego dnia pojawisz się na gali MET…)

Fishtail lub trąbka

Styl:&nbsp ;Dopasowana do sylwetki, ze spódnicą rozkloszowaną od kolan, która dobrze podkreśla krągłości.  Najlepsze dla: klepsydry, krągłości. Wskazówka: to dość restrykcyjny krój sukienki, więc upewnij się, że nie będzie cię krępować z parkietu.

Płaszcz

Styl: dopasowuje się do naturalnej sylwetki ciała. < strong>Najlepsze dla: eleganckich sylwetek. Wskazówka: Bardzo łatwy w noszeniu krój, odpowiedni dla Https://wealthbuildersinstitute.icardnet.com/community/Profile/valeriew1576543/ letnie wesela.

Linia A

Styl: dopasowany gorset z dolną połową sukienki układającą się w kształt litery ‘A’.  Najlepszy dla: ten kształt pasuje do większości typów sylwetek, dlatego jest najpopularniejszy.  Wskazówka: może pasować do każdego dekoltu i rękawa /bez rękawa.

 

 

 

Sukienkowy tren

Gdy już wybierzesz wymarzony kształt sukni, następną rzeczą do przemyślenia jest tren, który powinien być wygodny dla panny młodej i odpowiedni do stylu wesela. Długość trenu powinna zależeć od formalności i otoczenia ślubu.

Prawie wszystkie style ubioru mogą mieć tren i często można go ponownie dopasować również po ceremonii. Czasami są po prostu rozkręcane lub usuwane, https://cnai.education/blog/index.php? entryid=21021, ale niektóre sukienki często mają haczyk do noszenia na nadgarstku podczas tańca.  

Oto różne style pociągów, które pomogą Ci wybrać:

Szczotka

To jest najkrótszy i najskromniejszy tren. Lekko „ociera” tył sukni i nadaje sukience bardzo subtelnej objętości. Ta długość trenu jest odpowiednia na każdą okazję, niezależnie od formatu ceremonii czy pory roku ślubu. Byłby to najlepszy wybór dla śluby plenerowe.Przybliżona długość: 6 cali

Court

Ten tren jest nieco dłuższy niż Brush. Byłoby to odpowiednie dla wszystkich ceremonii, ale może być problematyczne w przypadku przyjęć na świeżym powietrzu, ponieważ pociąg może zbierać zieleń, gdy panna młoda chodzi po trawie. Przybliżona długość: 3 stopy

Kaplica

Jest to pośrednia długość pociągu, pomiędzy skromniejszymi ‘szczotkami’ i ‘dwór’ oraz bardzo dramatyczna ‘katedra’ i ‘królewski’ długości. Przybliżona długość: 5 stóp

Katedra

Ten pociąg nadaje się na formalne i tradycyjne wesela. Ze względu na swoją długość będziesz potrzebować pomocy zespołu nowożeńców, aby upewnić się, że tren jest na miejscu, zanim przejdziesz do ołtarza i podczas całej ceremonii. Ten pociąg często ma opcję zgiełku. Przybliżona długość: 7 stóp

Royal

To największa długość pociągu; składa oświadczenie o pannie młodej i samym weselu. Podobny do ‘katedry’ pociągu, będzie to wymagało pomocy, aby upewnić się, że pociąg jest we właściwej pozycji i nie przeszkadza w żadnym momencie, gdy panna młoda idzie do ołtarza. Przybliżona długość: 10 stóp

Wattau

Ten pociąg to oddzielny kawałek materiału, który jest przymocowany do górnej części gorsetu sukni ślubnej. To jest bardziej współczesna wersja pociągu. Przybliżona długość: zróżnicowana.  

 

 

 

Wybierz odpowiedni odcień bieli

< /p>

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni odcień bieli, który współgra z odcieniem skóry i będzie dobrze współgrał z oświetleniem sali weselnej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz jasną karnację, powinieneś wybrać cieplejsze odcienie bieli, takie jak kość słoniowa, podczas gdy osoby o ciemniejszej karnacji powinny wybrać chłodniejsze odcienie bieli z lekkim niebieskim odcieniem. Po wybraniu sukienki upewnij się, że spróbujesz w niej chodzić i siadać. Jeśli jedziesz samochodem na ceremonię, upewnij się, że materiał się nie gniecie (i że ty i twoja sukienka zmieścicie się do samochodu!).

Dopasowania

Generalnie na uszycie sukni potrzeba około 6 miesięcy. Pracuj wstecz i miej swoje przymiarki tak blisko daty ślubu, jak jest to wygodne. Wykorzystaj maksymalnie każdą przymiarkę i upewnij się, że pojawisz się na niej z zaufaną osobą, której rady cenisz i przy której czujesz się swobodnie.

Bielizna

< p>Nie lekceważ potęgi bielizny. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę praktyczne opcje podczas przymierzania sukni ślubnej – czy poczujesz wsparcie, jeśli jest całkowicie bez pleców? Czy będziesz w stanie spuścić włosy na parkiecie w gładziance do brzucha? W dniu ślubu będziesz chciała czuć się tak komfortowo, jak to tylko możliwe, a dobra bielizna z pewnością to umożliwi.

Bądź sobą!

Ostatni element garderoby porady są dla https://apexcars.org. uk/2023/01/11/wlasciwy-sposob-przechowywania-sukni-slubnej-przed-wielkim-dniem możesz być sobą. Upewnij się, że czujesz się komfortowo w dowolnym kroju sukienki, który wybierzesz i że czujesz się pięknie. Upewnij się, że twoja sukienka nie ogranicza, ponieważ będzie to bardzo oczywiste, gdy będziesz przechodzić do ołtarza. Wybierz swoją najlepszą cechę i upewnij się, że Twoja idealna sukienka to podkreśla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *