Jak wybrać suknię ślubną, jeśli jesteś niezdecydowaną panną młodą

Chociaż planowanie ślubu  obejmuje obszerną (i różnorodną) listę kontrolną rzeczy do wykonania,  wybór sukni jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych zadań. A przy tak dużej uwadze i skupieniu na sukience ma sens, że niezdecydowane panny młode mogą mieć niezwykle trudności ze znalezieniem swoich wymarzonych sukien ślubnych. Jeśli nie masz pewności, jak zawęzić wybór lub zaczynasz zastanawiać się nad wyborem zestawu, który już wybrałeś – Tina Wong, założycielka i dyrektor generalny Grace + Ivory, mówi, że nie jesteś sam.  < /p>

“Nie jest wielką niespodzianką, że wiele narzeczonych czuje [niezdecydowanie], gdy pomyśli się o tym, że suknia jest dużym emocjonalnym zakupem https://teephat. com/web/community/profile/rubennorthcutt/, może to dotyczyć wielu opinii i znajdzie się na większości Twoich zdjęć ślubnych” ona tłumaczy. “Twoja suknia naprawdę jest głównym elementem https://tecnologiemusicalidante.altervista.org Twojego wielkiego dnia, dlatego dla niektórych narzeczonych może być trudno wybrać suknię (zwykle z 9-12-miesięcznym wyprzedzeniem! )”

POZNAJ EKSPERTA

    < /p>

  • Tina Wong jest założycielką i dyrektorem generalnym Grace + Ivory, internetowego butiku ślubnego, który specjalizuje się w szytych na zamówienie, dostosowywanych sukniach ślubnych.
  • Madison Blackburn jest właścicielką Bridals by Madison, sklepu ślubnego z siedzibą w Georgii, który oferuje współczesne, artystyczne i romantyczne suknie ślubne.

Główny katalizator niezdecydowania wynika z faktu, że wiele narzeczonych dorastało z wizją tego, jakie powinny być zakupy sukni ślubnej ; wygląda jak. “Media i programy takie jak Powiedz tak sukni sprawiły, że wiele narzeczonych czuje, że jeśli nie są wzruszone do łez, to nie jest suknia” mówi Madison Blackburn, właścicielka Bridals by Madison. „W rzeczywistości nie wszystkie panny młode płaczą!&ndquo; 

Biorąc pod uwagę, jak duża inwestycja suknia ślubna jest (i że większość z nich to ostatnia wyprzedaż), presja zdecydowanie rośnie, gdy panny młode udają się do butików. “Zaczynasz wiedząc, że—jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem—będziesz mogła założyć tylko jedną sukienkę, jeden raz, na jedną noc” — mówi Blackburn. Porozmawiaj o stresie! Dobrą wiadomością jest jednak to, że wybór sukni ślubnej nie musi być tak pełną niepokoju męką.

Niezależnie od tego, czy masz trudności z zawężeniem wyboru, czy też możesz ;nie wydaje się, aby zobowiązać się do sukni, jesteś we właściwym miejscu. Poniżej eksperci omawiają wszystko, co niezdecydowane panny młode powinny wiedzieć o znajdowaniu—i trzymaniu się—wybranej sukni na wielki dzień i nie tylko. 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sukni ślubnej

Po pierwsze, Blackburn mówi, że najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie sukni ślubnej, są harmonogram, budżet i pożądana estetyka. Niestety, jeśli masz serce nastawione na konkretny styl, ale jest on poza budżetem lub nie dotrze na czas na wielki dzień, ta konkretna opcja może nie zadziałać. Poza tym chcesz zamówić suknię ślubną z około rocznym wyprzedzeniem, więc jeśli nie masz tyle czasu, być może będziesz musiała rozważyć komplety wysyłkowe lub zakup gotowego zestawu.

Następnie, gdy zaczynasz przymierzać suknie, Wong radzi paniom młodym, aby zwracały uwagę na szczegóły, a nie na dopasowanie wyglądu. „Większość przykładowych sukienek nigdy nie będzie idealnie pasować na Ciebie, i to jest w porządku, ponieważ suknia ślubna to część garderoby, która będzie na Ciebie dopasowana” ona tłumaczy. „Zwykle zabieramy rzeczy do przymierzalni, aby zobaczyć, jak pasują, ale staramy się nie kupować w ten sposób sukni ślubnej. ” Podczas gdy Ty chcesz wybrać ogólną sylwetkę która dobrze leży na Twoim ciele, Wong mówi o szczegółach (takich jak dekolt, M-sistemos. lt materiał, rękawy, zdobienia, tren itp.) są tym, na czym naprawdę musisz się skupić podczas zakupów.

Jak Przygotuj się na zakup sukni ślubnej

W filmach i programach telewizyjnych panna młoda po prostu wpada do butiku pod wpływem kaprysu i udaje jej się znaleźć wymarzoną suknię w ciągu kilku minut. W rzeczywistości zarówno Wong, jak i Blackburn twierdzą, że zanim udasz się na spotkanie w sprawie sukni ślubnej, musisz przeprowadzić rozeznanie, ponieważ podróż może szybko stać się frustrująca, jeśli nie jesteś na to przygotowana.

“Tworzenie idealnej tablicy Pinterest  nie wystarczy, aby złagodzić stres związany z zakupami,” wyjaśnia Wong. „Ponieważ suknie na Pintereście zazwyczaj nie zawierają metki z ceną, może być trudno zorientować się, jak suknie wyglądają w ramach ślubnego budżetu” Właśnie dlatego solidne zrozumienie, ile możesz wydać, oraz uwzględnienie daty ślubu, jest niezbędne. 

Aby jak najlepiej wykorzystać zakupy, Blackburn sugeruje bycie selektywnym w wyborze salonów, które zdecydujesz się odwiedzić. “Zawsze przeglądaj sklepy (za pośrednictwem mediów społecznościowych i Agilecoach.In stron internetowych) przed rezerwacją spotkań, aby wiedzieć, jakie będzie to doświadczenie,” ona mówi. „Dzięki temu poczujesz się o wiele lepiej przygotowany, kompetentny i pewny swojej decyzji. ” Ponadto dobre zrozumienie projektantów, stylów i przedziałów cenowych sklepów z sukniami ślubnymi zapewni Ci największe szanse na znalezienie sukni, którą pokochasz, nie zbaczając zbytnio z drogi. 

< p> 

Jak zawęzić opcje sukni ślubnej

Przy tak wielu opcjach łatwo i często podczas procesu zakupowego może wystąpić zmęczenie decyzyjne. Blackburn mówi, że aby zawęzić wybór, najpierw zastanów się, jak chcesz się czuć w swoim wielkim dniu. Chcesz poczuć się seksownie? Klasycznie? Ostro? Romantycznie? Spróbuj znaleźć tę jedną główną estetykę i oprzyj się o nią, wybierając butiki do odwiedzenia i przymierzając sukienki. Istnieje wiele pięknych sukni, ale posiadanie pomysłu na atmosferę, którą chcesz objąć, wyeliminuje zagmatwane „piękne, ale nieidealne”. opcje.  

Ponadto Wong sugeruje dobre zrozumienie swoich niezbędników i sporządzenie listy detali, które lubisz, gdy przymierzasz różne style. „Nadanie priorytetu fizycznemu ubiorowi i czynnikom stylu życia może pomóc pannie młodej dopracować to, co jest naprawdę ważne w sukience (i pomóc jej nie rozpraszać się)” mówi.

Gdy zauważysz trend w stylach lub szczegółach, które lubisz, wyeliminuj wszystko, co nie pasuje do tych kategorii. A gdy zaczniesz zawężać swoje opcje, przestań szukać nowych pretendentów, a zamiast tego skup się na sukniach, które już kochasz. Na tej podstawie weź pod uwagę rodzaje akcesoriów, które chcesz założyć, miejsce, porę roku, liczbę przeróbek i wygodę. Jeśli naprawdę czujesz, że utknąłeś, Wong mówi, aby nie bać się podążać za swoim jelitem. „Intuicja prowadzi większość [panny młodej] właściwą ścieżką” ona tłumaczy.  “Istnieje wiele opcji i naprawdę możesz robić zakupy i robić zakupy w nieskończoność.”

Kogo zaprosić na zakupy Umów się na zakupy

Chociaż możesz chcieć przyjechać do butiku ze wszystkimi swoimi VIP-ami, obaj eksperci podkreślają, że często mniej znaczy więcej dzięki towarzyszom zakupów. „Niezdecydowane panny młode powinny przyprowadzać tylko swoich najbardziej wspierających ludzi” — mówi Blackburn. “Więcej osób oznacza więcej opinii, a więcej opinii sprawia, że ​​panny młode czują się mniej pewnie w swoich decyzjach.”

Dlatego Wong sugeruje zakupy w pojedynkę lub z jednym lub dwoma zaufanymi przyjaciółmi, https://stump.itempuniversity. com/community/profile/mauricioypc7003/, kiedy zaczynasz. „To naprawdę pomaga, zwłaszcza że podczas godzinnego spotkania można przymierzyć tylko określoną liczbę sukienek, a sprawdzenie każdej sukienki w większej grupie zajmuje więcej czasu” ona tłumaczy. Jeśli samotna wycieczka nie ma sensu, rozważ przymierzenie sukienek w domu w sklepach takich jak Grace + Ivory, Azazie i Revelry, aby poznać sylwetki i szczegóły, które Cię interesują, zanim udasz się do salonie ślubnym z przyjaciółmi i rodziną.

Ostatecznie panna młoda powinna czuć wsparcie w wyborze sukni, w której poczuje się jak najlepsza wersja siebie, niezależnie od innych’ opinie,” — mówi Blackburn. Niezależnie od tego, kogo zaprosisz, upewnij się, że jasno określisz granice i oczekiwania dotyczące tego, czego oczekujesz od opinii. Jeśli wolisz, aby zaczekali z wyrażeniem opinii, dopóki nie wypowiesz się lub jeśli nie chcesz wglądu i po prostu wolisz ich towarzystwo jako wsparcie, poinformuj ich o tym z wyprzedzeniem i nie bój się przypomnieć im, jak poszukiwania trwają.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż zakupy sukienek mogą być trudne dla niezdecydowanych narzeczonych, chodzi o to, by pozostać wiernym sobie, swojej wizji i swojej decyzji. Zawsze pamiętaj, że „znalezienie sukni ślubnej jest jak znalezienie partnera” — mówi Blackburn. „Kiedy powiesz „tak”, musisz przestać szukać, inaczej wpadniesz w kłopoty.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *